GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 1386059
*
nr 138 6059
Urna
Keramik, Frankrike, H52
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 april 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik urna
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08
-
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Urna
nr 138 6059
Urna
Keramik, Frankrike, H52
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 april 2002 |
- Budhistorik
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt keramik urna
-
5167 Trädgårdsurnor
Ett par, Gjutjärn, diameter. Längd: 52 cm. Höjd: 3..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:08 -
4097 Urna
+ fat, 2 delar, Asien, 1900-tal, glaserad stengods..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42